Aplikacja mobilna

Obecnie w Polsce jest ponad 6 milionów smartfonów. Ostatnie informacje comScore’a mówią o tym, iż w pięciu największych europejskich rynkach (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania) ta liczba jest 9-krotnie większa (55 milionów). I stale się powiększa. Jest to spowodowane tym, iż coraz bardziej zachowania konsumenckie opierają się na trzech filarach: social (media społecznościowe), mobile (przenośne aplikacje) i local (możliwość prostej lokalizacji).

Oprócz tego, że większość z nas szuka informacji w sieci, to coraz więcej z nas robi to za pomocą urządzeń przenośnych. Jest tak ponieważ wszystko jest na wyciągnięcie ręki i o każdej porze. Ponadto według twórców Restaurant App Engines 80% klientów gastronomii sprawdza informacje w sieci na temat danego miejsca, a 88% – po pozytywnej weryfikacji lokalu korzysta z jego usług w tym samym dniu.

Zwiększa się tym samym liczba osób, dla których komórka to podstawowe źródło informacji o świecie. Dla młodszej generacji to także urządzenie w rodzaju „wiele w jednym”, które zastępuje zegarek, odtwarzacz muzyczny oraz komputer. Z uwagi na charakter przenośnego internetu – informacje są krótkie i zwięzłe. Ponadto to dzięki aplikacjom i stronom mobilnym można dowiedzieć się rzeczywistych i prawdziwych opinii, recenzji klientów na temat danego lokalu. A to wpływa z kolei na ostateczny wybór czy też zrezygnowanie z danego miejsca.

Ponadto dzięki komórce można sprawdzić, czy dana restauracja jest obecnie otwarta i co jest u niej obecnie na stanie. Dochodzi do synergii offline z online – działania w sieci umożliwiające i zachęcające do skorzystania z usług przekładają się na zachowania konsumenckie w rzeczywistości. A wszelkie prognozy pokazują, że tak jak teraz posiadanie laptopa/ netbooka jest czymś normalnym, tak korzystanie z rozwiązań mobilnych będzie w niedalekiej (1-2 lat) przyszłości standardem.

A obecnie jest dobry moment, aby lokale gastronomiczne wyróżniły się w tym środowisku. Warto więc zapamiętać, iż w wielu przypadkach reguła „kto pierwszy, ten lepszy” się sprawdza.

Aplikacja Poland best restaurants

Dzięki naszej aplikacji możesz mieć swobodny dostęp do restauacji na wyciągnięcie ręki.

Poland Best Restaurants App
top