Biesiada Opolska

Biesiada Opolska

Biesiada Opolska – czyli historia opolskiej gastronomii pisana na nowo.
Miejsce, w którym stworzyliśmy Biesiadę Opolską od zawsze kojarzyło się mieszkańcom miasta z wykwintną kuchnią. To tu, w narożu Rynku u zbiegu ulic Książąt Opolskich i Osmańczyka powojenna sława kamienicy związana była z najbardziej znaną restauracją z dancingiem „Pod Pająkiem”. To właśnie w Pająku biesiadowali uczestnicy i jurorzy pierwszych Festiwali Polskiej Piosenki i jak powiedział Andrzej Poniedzielski „Czasem bywały to noce, które trwały od piątku do niedzieli”….
Kolejne lata sławnego Pająka zastąpiła Karczma Słupska, by w 1991r. przemienić się 
w Restaurację Skorpion. Historię kolejnych lat uzupełnia Pub Piwny Warka, jaki przez ostatnie 10 lat podbijał serca Opolan.
Od 9 grudnia 2016r. w Biesiadzie Opolskiej historię kamienicy piszemy na nowo. Oddajemy do dyspozycji Gości restaurację, w której pasja, smak i miłość do regionu przeplatają się, tworząc wyjątkowy charakter lokalu.

Parter Restauracji

Wejście Restauracji zachęca w swych podwojach bogato zaopatrzonym barem, Wiejskim Bufetem suto zastawionym specjałami regionalnych wyrobów wędliniarskich, swojskim chlebem ze smalcem z gęsi i zieleniną. Stoły z hokerami, dla tych, którzy wolą styl nowoczesny, ale i kanapa dla wygodnych biesiadników.
Parter oferuje 20 miejsc siedzących i 5 przy samym barze.

Antresola

Lokal uatrakcyjniony jest piękną antresolą, wyposażoną w cztery loże z kanapami, stworzone z myślą o wygodnym biesiadowaniu, a także trzy stoliki dwuosobowe.
Mieści w sumie 36 osób i połączona jest z kącikiem dla dzieci.

Kącik dziecięcy

Kącik zabaw dla dzieci to kolejne magiczne miejsce w naszej restauracji. Wydzielona z części lokalu bezpieczna przestrzeń z myślą o naszych Milusińskich spełnia tu ważną rolę. Przekonali się już niejednokrotnie o tym rodzice naszych Małych Gości. By zamienić często jakże nudny dla maluchów czas oczekiwania na dania - w zabawę i interaktywną rozrywkę, mamy tu do dyspozycji wiele możliwości. Ogromną ścianę - tablicę, po której bez ryzyka można pisać i rysować i wyżywać się artystycznie. Są też kredki, bloki, kolorowanki i gry planszowe. Nie brak miękkich poduch, pluszaków, drewnianych klocków, oraz bezpiecznych
rzutek. Kącik przeszklony jest ścianami z hartowanego, klejonego, grubego szkła, co powoduje że niemal z każdego miejsca restauracji można zerkać na swoje dzieci. Tuż przy miejscu zabaw jest obszerna loża, rezerwowana często przez rodziców by mieć swoje pociechy blisko siebie. 
Specjalnie przygotowane menu dla dzieci w odpowiednich proporcjach to kolejne udogodnienie dla naszych Milusińskich. 
Kącik Zabaw Biesiady Opolskiej to jedyne takie miejsce w Opolu, gdzie chętnie biesiadują i duzi i mali.

Sala bankietowa

Sala Bankietowa znajdująca się w naszej restauracji powstała z myślą o stworzeniu komfortowego miejsca, wydzielonego z reszty restauracji, by zachować odrębność i intymność dla indywidualnych spotkań.
Jeśli myślisz o spędzeniu czasu w większym gronie przyjaciół, bądź o imprezie okolicznościowej dla Twojej rodziny lub firmy, nasza Sala Bankietowa, to idealne miejsce.
Przestronna, klimatyzowana, utrzymana w jasnych kolorach z pięknymi elementami folklorystycznych opolskich kwiatów, dużymi ozdobnymi żyrandolami, doskonale podkreśli indywidualny charakter każdego spotkania. Kolejnym istotnym atutem tego miejsca jest wyposażenie we własny system nagłaśniający, efekty świetlne, sieć WiFi oraz niezależną od reszty lokalu toaletę. Sala pomieści maksymalnie 33 osoby. 
Wydzielony kącik w Sali Bankietowej wyposażyliśmy w jakże niezbędny przewijak dla dzieci, aby zapewnić maksymalny komfort rodzicom w trosce o ich pociechy.
Oprócz pięknej i wyjątkowej sali oferujemy również znakomitą strawę i dbamy aby nasi goście mogli skosztować wyśmienitych dań, przygotowanych według indywidualnych preferencji.
Zapewnimy Państwu profesjonalną obsługę, wyśmienitą kuchnię oraz niezapomnianą atmosferę podczas każdej imprezy.


Dane teleadresowe

Adres:
Książąt Opolskich 2, 46-020 Opole
GPS:
50.669111600000, 17.922356800000
Telefon:
+48 882 482 057
Internet:
Dodatkowe wymagania:
Bezprzewodowy internet Klimatyzacja Menu dla dzieci Możliwość rezerwacji stolika Można płacić kartą Można łatwo zaparkować Obsługa imprez zamkniętych Ogródek letni Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie