Salina Restaurant

Salina Restaurant

Salina Restaurant - unikalne miejsce na kulinarnej mapie Małopolski 

W Galerii Bocheńskiej, w sercu jednego z najstarszych miast w Małopolsce, w zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy powstało unikalne miejsce, które oczaruje gości smakiem sezonowych potraw przygotowanych z najwyższej jakości regionalnych produktów oraz bogactwem wyselekcjonowanych win.

Lekko industrialne wnętrze, bar z kryształami bocheńskiej soli oraz kominek tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. W wydzielonej części restauracji, zwanej Piwniczką Win, znajduje się prototypowa, łatwo dostępna, przeszklona szafa chłodnicza, mieszcząca ok 1000 butelek wina.

Wysokiej klasy menu

Restaurację wyróżnia wysokiej klasy menu serwowane przez szefa kuchni - Damiana Wajdę. Menu nawiązuje do tradycji związanych z sezonową dostępnością produktów. W zależności od pory dnia restauracja proponuje menu obiadowe, menu główne oraz menu degustacyjne. Wykwintne dania nowoczesnej kuchni polskiej i nie tylko, przygotowywane są z najwyższej jakości produktów dostarczanych przez starannie dobranych lokalnych producentów i hodowców. W karcie znajdują się również dania z sezonowanej polskiej wołowiny i dziczyzny.

Piwniczka Win

Znakomitym dopełnieniem każdego posiłku są wina,  w karcie znajduje się ponad 110 rodzajów win z całego świata, zróżnicowanych zarówno pod względem pochodzenia (kraje i regiony winiarskie), sposobu upraw oraz rodzajów winorośli. Oferta obejmuje zarówno wina młode do codziennej konsumpcji, wina dla koneserów oraz  wina na tzw. specjalne okazje. Wszystkie wina przechowywane są w temperaturze właściwej dla danego gatunku. Paweł Kostaś - Sommelier i Manager w jednej osobie oraz jego wysoko wykwalifikowany zespół pomoże w doborze właściwego wina, które podkreśli niebanalne dania.

Bar w Salina Restaurant zaopatrzony jest w doskonałe, wysokogatunkowe alkohole.

Muzyka na żywo

W każdy piątek i sobotę oraz przy okazji świąt lub imprez zamkniętych prezentowana jest muzyka na żywo. Muzycy zapraszani do Salina Restaurant prezentują najwyższy poziom artystyczny.

Klimat

Chwile kulinarnej przyjemności umila profesjonalna obsługa i niezobowiązująca atmosfera miejsca. Salina Restaurant, to miejsce, w którym każde spotkanie jest wyjątkowe. Zespół dba o to, by na  talerzu gościł piękny obraz tworzony z pasją i szacunkiem do produktów, a w pamięci pozostał na długo niezapomniany smak.


Dane teleadresowe

Adres:
Plac Świętej Kingi 1, 32-700 Bochnia
GPS:
49.969567200000, 20.429135100000
Telefon:
+48 14 61 353 11
Internet:
Dodatkowe wymagania:
Bezprzewodowy internet Danie wegetariańskie Klimatyzacja Menu dla dzieci Możliwość rezerwacji stolika Można płacić kartą Można łatwo zaparkować Obsługa imprez zamkniętych Ogródek letni Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie