Słodki Wentzl

Słodki Wentzl

Cukiernie Słodki Wentzl kontynuują tradycję sięgającą 1792 roku, kiedy to Jan Wentzl przeniósł swój zakład gastronomiczny do Kamienicy pod Obrazem w Rynku Głównym, którą otrzymał wianem swojej żony Marji Hallerówny. Przez 220 lat w salach na parterze budynku w Rynku Głównym 19 przyjmowano gości, zarówno z Krakowa jak i licznie odwiedzających to miasto przybyszów. Pod koniec XIX wieku było to miejsce spotkań artystów malarzy. To tutaj właśnie zrodziła się myśl powołania Muzeum Narodowego podczas spotkania grupy przyjaciół, z Henrykiem Siemiradzkim na czele, który to postanowił podarować pierwszy eksponat, monumentalny obraz „Pochodnie Nerona” swojego autorstwa.

W okresie międzywojennym miejsce to cieszyło się szczególną sympatią ówczesnego establishmentu,
tak z Krakowa jak i Warszawy. Świadczą o tym wpisy w księdze gości z lat 30 – tych XX wieku, którą można zobaczyć
w kawiarni przy Rynku Głównym. Są tam rysunki, dykteryjki i przypisy, między innymi Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Vlastimira Hoffmana, marszałka Rydza-Śmigłego….

Współczesny charakter kawiarni w ciągu ostatnich kilkunastu lat tworzyli znawcy polskiej i francuskiej sztuki cukierniczej; Susana Osorio de Mrożek, Olivier Boudon, Grzegorz Zdeb, a zwłaszcza dyplomowany mistrz francuskich wypieków Anthony Lelievre.

W nieodległej pracowni cukierniczej Słodki Wentzl na krakowskim Salwatorze powstają wyszukane ciasta i torty,
a ich wysoka jakość i estetyka to jedyne kryterium jakim kierują się cukiernicy. Produkowane są ze sprawdzonych, markowych, naturalnych składników, a nad ich jakością czuwa szef pracowni Grzegorz Prochal.

Dumą pracowni z Salwatora są obok ciast i tortów, produkowane metodą tradycyjną lody. W przeciwieństwie do lodów przemysłowych nie zawierają w swojej strukturze tak dużej ilości powietrza i dlatego lody Słodki Wentzl są dwa razy cięższe, bardziej treściwe, ciekawe i złożone. Nasze lody o stosunkowo krótkim, sześciomiesięcznym okresie przydatności do spożycia, zawierają jedynie naturalne składniki i nie posiadają w swoim składzie konserwantów. Wyprodukowane w pracowni na Salwatorze lody, w kilkudziesięciu smakach, są podstawą  deserów lodowych oferowanych w naszych cukierniach.

Zatem zapraszamy serdecznie do naszych bezpretensjonalnie urządzonych, nowoczesnych cukierni,
gdzie sympatyczny personel czeka na Państwa, aby zaoferować najwyższej jakości produkty.


Dane teleadresowe

Adres:
Rynek Główny 19, 31-008 Kraków
GPS:
50.060779200000, 19.937036300000
Telefon:
+48 12 628 72 03
Internet:
Dodatkowe wymagania:
Bezprzewodowy internet Danie wegetariańskie Klimatyzacja Menu dla dzieci Możliwość rezerwacji stolika Można płacić kartą Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie