Pijalnia Czekolady E.Wedel

Pijalnia Czekolady E.Wedel

Pijalnia Czekolady E.Wedel 1851 to miejsce, gdzie czas płynie inaczej. Klimat przedwojennej cukierni i tradycyjne wedlowskie przysmaki łączą się tu ze współczesną sztuką, muzyką, literaturą. Dewizą Pijalni jest łączenie przyjemności picia czekolady z przyjemnością dla ducha. 

Miejsce szczególne
Pijalnia Czekolady położona jest w samym sercu Białegostoku, naprzeciwko Ratusza Miejskiego. W stylowym wnętrzu można wspaniale spędzać czas, delektując się wedlowskimi specjałami. Szczególnie mile widziane są w Pijalni dzieci - czekają tu na nie specjalne desery, dziecięce foteliki, a także malowanki i kredki. Latem zapraszamy do ogródka - na czekoladę przy głównym deptaku miejskim. 

Czekolady, desery, ciasta...
Przygodę ze smakołykami w Pijalni warto zacząć od filiżanki Czekolady Klasycznej. Kolejne pozycje w menu to czekolady ciemne i białe, na zimno i na ciepło, z niezliczonymi dodatkami: kawałkami suszonych śliwek, cynamonem, imbirem, a nawet kroplą Tabasco... Koniecznie spróbować należy ciast, w tym słynnego Sernika Dziadka Wedla, deserów lodowych oraz ręcznie wykonywanych pralin. Menu uzupełnia kilkanaście gatunków wyśmienitej kawy oraz herbaty. Oferta Pijalni wciąż wzbogacana jest o słodkie nowości! 

Dla ciała i ducha
Goście Pijalni mogą przeczytać aktualną prasę oraz zapoznać się z nowościami wydawniczymi dostępnymi w biblioteczce, zaopatrywanej przez księgarnię Akcent. W Pijalni regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne: spotkania z wyjątkowymi gośćmi, wieczory autorskie, koncerty, spektakle, wystawy. Pijalnia jest miejscem z duszą - i to duszą niebanalną, artystyczną, inspirującą do poszukiwania i odkrywania nowych smaków.


Dane teleadresowe

Adres:
Rynek Kościuszki 17, 15-421 Białystok
GPS:
53.132064275108, 23.157346955820
Telefon:
+48 85 742 06 47
Internet:
Dodatkowe wymagania:
Bezprzewodowy internet Danie wegetariańskie Klimatyzacja Możliwość rezerwacji stolika Można płacić kartą

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie