Restauracja i Winiarnia Borpince

Restauracja i Winiarnia Borpince

Enoteka Polska to udane połączenie renomowanej, włoskiej restauracji, klimatycznej winiarni i specjalistycznego sklepu z winami. Znajduje się na warszawskiej Starówce w stylowej kamienicy z XVIII wieku.

Restauracja Enoteka powstała w 2009 roku i od tamtego czasu uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za wyśmienitą kuchnię, wyjątkowe wina i przyjazną atmosferę: CERTIFICATE OF EXCELLENCE 2012 WINNER (TripAdvisor), BEST WINE BAR 2010 (Warsaw Insider Capital Living Magazine), BEST NEWCOMER 2009 (Warsaw Insider Capital Living Magazine) oraz KNAJPA ROKU 2009 (nominacja krytyka kulinarnego Macieja Nowaka z Gazety Wyborczej).

W naszej restauracji serwujemy wyśmienite dania kuchni włoskiej pochodzące z różnych regionów Włoch. Wszystkie dania są starannie dopracowane przez naszego doświadczonego szefa kuchni Pawła Męzińskiego, który przez wiele lat praktykował u włoskich szefów kuchni. Oprócz stałej karty dań, oferujemy kilka razy w roku specjalne menu sezonowe (np. dania ze szparagami, dania z kurkami) oraz menu oparte na kuchni danego regionu Włoch (np. Piemontu albo Toskanii).

Nazwa naszej restauracji pochodzi od włoskiego słowa „enoteca”, które oznacza winiarnię lub sklep z winami pochodzącymi od najbardziej prestiżowych producentów. Jednak Enoteka słynie nie tylko z win z najwyższej półki, które systematycznie dostają najwyższe noty u krytyków winiarskich. Enoteka oferuje również szeroki wybór win w restauracji w cenie od 40 do 60 zł za butelkę. Własny import pozwala zaoferować naszym Gościom znacznie niższe ceny niż inne restauracje w Warszawie.

Enoteka jest idealnym miejscem na uroczystości rodzinne (obiady weselne, chrzciny, urodziny), imprezy i spotkania biznesowe, spotkania w gronie przyjaciół, jak również kolacje we dwoje. Panuje u nas miła, ciepła i niezobowiązująca atmosfera, budowana przez zespół młodych ludzi z pasją oddających się swojej pracy.

Serdecznie zapraszamy na prawdziwą włoską kuchnię i świetne wina w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!


Dane teleadresowe

Adres:
Zgoda 1, 00-018 Warszawa
GPS:
52.232609657555, 21.014077658861
Telefon:
+48 22 828 22 44
Internet:
Dodatkowe wymagania:
Danie wegetariańskie Dobre miejsce na spotkanie biznesowe Klimatyzacja Menu dla dzieci Możliwość rezerwacji stolika Można płacić kartą

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie