Tatarska Jurta

Tatarska Jurta

Zapraszamy Państwa do naszego tatarskiego domu w Kruszynianach.

Jesteście Państwo gośćmi Dżennety i Mirosława Bogdanowiczów.

Nasze tatarskie gospodarstwo leży w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, podlaskiej wsi Kruszyniany (3km od granicy z Białorusią, 50km od Białegostoku). 

Spokój i ciszę zawdzięczamy lokalizacji z dala od miejskiego szumu, w części wsi żyjącej leniwie swoim wiejskim rytmem. Od kilku lat, kontynuujemy rodzinne tradycje i prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne.

Dom nasz jest idealnym miejscem do odpoczynku zarówno dla osób ceniących sobie cisze i spokój, piękno przyrody i błogie lenistwo, jak i dla tych, którzy lubią wypoczywać aktywnie.

Główną atrakcją i atutem naszego gospodarstwa jest oczywiście wyśmienite tatarskie jadło!!!

Zgłodniałych serdecznie zapraszamy do spróbowania autentycznych dań tatarskich, od wieków przygotowywanych przez pokolenia tatarskich gospodyń. Pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, cebulniki, samsa jak i wiele innych ciekawych i nietypowych potraw dzisiaj można spotkać jedynie w domach tatarskich.

Będziecie więc mieli Państwo okazję skosztować i ocenić tę orientalną kuchnię. Gospodyni Dżenneta Bogdanowicz zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej.

 


Dane teleadresowe

Adres:
Kruszyniany 58, 16-120 Krynki
GPS:
53.177725588113, 23.811253886230
Telefon:
+48 85 749 40 52
Internet:

Dodaj ocenę

Ceny
Położenie
Personel
Serwis
Jedzenie