Warsztaty kiszonek z uczestniczką Master Chef w CH Osowa!

Warsztaty kiszonek z uczestniczką Master Chef w CH Osowa!

Coraz chętniej zwracamy się dziś ku kiszonym produktom, doceniając ich właściwości prozdrowotne i łatwość przyrządzania. Już 5 października w Centrum Handlowym Osowa odbędą się bezpłatne warsztaty z przygotowywania kiszonek, gdzie pod czujnym okiem autorki książek o gotowaniu i uczestniczki Master Chef, Jolanty Naklickiej-Kleser, uczestnicy przyszykują własne przetwory.

Jolanta Naklicka-Kleser jest trenerką kulinarną, pasjonatką dobrego jedzenia i miłośniczką sezonowej i lokalnej kuchni. Z podróży przywozi nowe inspiracje kulinarne, które chętnie wykorzystuje przy okazji prowadzonych przez nią warsztatów. Tym, co przedstawi w Centrum Handlowym Osowa, są kiszonki – przetwory korzystające z dobrodziejstw jesieni. 

Co ciekawe, nie będą to wyłącznie tradycyjne przepisy, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Uczestnicy będą mieli okazję odbyć kulinarną podróż w dalekie kraje i przyrządzić kimchi, pomidory na sposób azjatycki czy chutney jabłkowy rodem z Indii, lecz również śliwki z cynamonem oraz buraczki czerwoną papryką. Każdy przygotuje dwie kiszonki – w zależności od wybranego wariantu i dostępnych składników – które zabierze ze sobą do domu. Jolanta Naklicka-Kleser będzie nie tylko gotować wspólnie z uczestnikami, lecz również udzielać kulinarnych porad.

– Domowe przetwory są najlepszym sposobem na zatrzymanie smaków i aromatów lata. Wyjątkowy smak, wysoka jakość, brak konserwantów i satysfakcja, że sami je przygotowaliśmy to powody, dla których zachęcamy klientów do samodzielnego eksperymentowania z kiszonkami. Warsztaty, które organizujemy, mają zainspirować do poszukiwania nowych przepisów, często pochodzących z odległych zakątków świata, a także do rozpoczęcia swojej przygody z przetworami i przełamania mitu, że jest to zajęcie czasochłonne – tłumaczy Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.

Warsztaty będą odbywać się w pięciu turach. W każdej z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych zajęć z wycinania dyni czy zdobienia mini słoiczków.

Więcej informacji na stronie: https://chosowa.pl/category/wydarzenia/