W Bogacicy powstanie najdłuższy naleśnik

W Bogacicy powstanie najdłuższy naleśnik

 1 czerwca 2019 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka, w Restauracji „Nad Stawem” w Bogacicy odbędzie się oficjalna próba bicia Rekordu Polski na najdłuższą linię z naleśników.

Aby pobić dotychczasowy rekord, ustanowiony w Chmielnie, będzie trzeba przygotować linię z naleśników o długości przynajmniej 131,6 metrów. Próby bicia Rekordu Polski podejmie się Tomasz Rosa. Mierzy wysoko – planuje bowiem ułożyć linię z naleśników o długości 150 metrów. Jeśli mu się uda, obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów wręczy pamiątkowy certyfikat potwierdzający osiągniecie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w plenerze Restauracji “Nad Stawem”. Zakończenie rekordu i przyjazd sędziego zaplanowano między godziną 15:00 i 16:00.

Poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski na wszystkich uczestników czeka sporo dodatkowych atrakcji. Będą między innymi: animacje dla dzieci, atrakcje dmuchane, warsztaty plastyczne, zabawy i gry integracyjne z harcerzami oraz wielkie grillowanie na największym grillu w okolicy.